Małe łazienki – Projektowanie i aranżacja dla optymalnego wykorzystania przestrzeni

Małe łazienki – jak optymalnie wykorzystać przestrzeń

Marzą Ci się duże, przestronne łazienki, ale na razie musisz zadowolić się tą mniejszą? Bez obaw, nawet z niewielkiej łazienki można wyczarować miejsce pełne uroku i funkcjonalności. Dobra aranżacja to klucz do sukcesu – umiejętność pomysłowego gospodarowania przestrzenią i dobierania elementów wystroju sprawi, że Twoja łazienka będzie piękna i praktyczna. W tym artykule przedstawimy Ci kilka wskazówek, jak zagospodarować przestrzeń w małych łazienkach.

Oryginalna aranżacja – ściskanie różnych elementów

Często w małych łazienkach trzeba pomysłowo rozwiązać kwestię ustawienia pralki, umywalki i toalety, biorąc pod uwagę wygodę użytkowania i estetykę. Proponujemy na przykład ustawienie miski WC obok umywalki. Dzięki temu można oszczędzić miejsce oraz uniknąć problemów z lampą wiszącą nad WC. Zaletą takiego ustawienia jest również łatwiejsze utrzymanie czystości.

Zamiana wanny na prysznic

Każdy z nas kocha relaksujący kąpiel, ale jeżeli chodzi o małe łazienki, lepszym rozwiązaniem jest prysznic. Wanny zajmują dużo miejsca, a korzystanie z niej wiąże się z niepotrzebnym marnowaniem wody. Dzisiaj na rynku dostępne są prysznice o różnych wymiarach, które można dopasować do niemal każdej łazienki. Do przewagi prysznica nad wanną zaliczamy również możliwość stworzenia ciekawej i funkcjonalnej strefy prysznicowej.

Ustawienie lusterek dających iluzję większej przestrzeni

Lustra to idealny sposób, aby optycznie powiększyć małą łazienkę. Umieszczone na ścianie naprzeciwko okna lub drzwi, odbijają one światło i powiększają doświetlenie. Warto również zadbać o estetyczne ustawienie luster w łazience. Mogą one stanowić ciekawy element dekoracyjny, podobnie jak ramki do obrazów czy plakatów.

Wybór optymalnych mebli

Krótkimi meblami łazienkowymi, z niskim blatem, można uratować przestrzeń w małych łazienkach. Meble z wbudowanymi szufladami i półkami to dobry sposób na praktyczne optymalizowanie przestrzeni. W łazienkach z niskim sufitem lepiej zdecydować się na meble wiszące, które zajmują niewiele miejsca i pozwalają na utrzymanie podłogi w czystości.

Podsumowanie

Proponowane przez nas rozwiązania są stosunkowo tanie i łatwo dostępne. Dzięki nim, każda łazienka może stać się funkcjonalnym i atrakcyjnym pomieszczeniem. Pamiętajmy, że mała łazienka nie oznacza, że musi być nudna i bez wyrazu. Odpowiednio dobrany design i umiejętnie dobrane elementy, takie jak lustro, meble czy oświetlenie, sprawią, że nawet najmniejsza łazienka stanie się piękna i funkcjonalna.

About

You may also like...

Comments are closed.