Wygoda w wersji mono, czyli wypoczynek dla singla – sprawdź nasz typ

Wypoczynek w strefie domowego relaksu, w salonie zawsze powinien być w pełni komfortowy i przyjemny. Trudności zaczynają się, gdy trzeba urządzić niewielki salon, a nam zależy na tym, żeby nie rezygnować z wygody codziennego użytkowania pokoju. Jeśli jesteśmy singlami i pragniemy zaaranżować praktyczną i bardzo wygodną przestrzeń, mamy wiele opcji. Jakie są najciekawsze spośród nich?

Klasyka rodzaju, czyli sofa jednoosobowa

Sofa dla jednej osoby to rodzaj mebla, który najczęściej pojawia się w małych przestrzeniach, zamieszkiwanych przez jedną osobę. Nie zabiera wiele miejsca, a przy tym często ma funkcję spania, więc można z niego korzystać zarówno w dzień, jak i w nocy. Znacząco ułatwia to aranżację nawet małych pomieszczeń.

Sofa dwuosobowa – nieco więcej komfortu i przestrzeni do siedzenia

Ponoć nikt nie jest samotną wyspą, można zatem nawet niewielkiej kawalerce ustawić wypoczynek dwuosobowy. Sprawdzi się świetnie, gdy akurat wpadnie ktoś ze znajomych na kawę, równocześnie nie zajmując zbyt wiele miejsca.

Wypoczynki modułowe – nowoczesne puzzle wnętrzarskie

Dla osób lubiących nieustanne zmiany, idealnym rozwiązaniem wnętrzarskim są meble modułowe, pozwalające na zmianę aranżacji w zależności od potrzeb danej chwili. Można stworzyć jedną, długą sofę, złożyć ją w narożnik lub wydzielić pojedyncze siedziska, które ustawia się wokół stolika kawowego.

Szezlong – odpoczynek w dawnym stylu

W domu dla singla, w którym nie ma zbyt wiele miejsca w przestrzeni salonowej, można również zrezygnować zupełnie z kanapy. Na jej miejscu świetnie sprawdzi się szezlong. To ciekawe rozwiązanie, łączące cechy zwykłego fotela, sofy i pufy, na którym można przyjemnie i przede wszystkim wygodnie spędzić popołudnie z kubkiem aromatycznej herbaty i książką.

***

Domowy wypoczynek może mieć różne oblicza. W zależności od stylu życia i indywidualnego gustu można go kształtować w dowolny sposób. Wielość nurtów wnętrzarskich i rodzajów dostępnych na rynku mebli ewidentnie sprzyja kreatywności i błogiemu lenistwu w domowym zaciszu.

About

You may also like...

Comments are closed.