Mała łazienka na poddaszu z prysznicem – Optymalne rozwiązania dla funkcjonalnej łazienki

Wyposażenie i aranżacja małej łazienki na poddaszu z prysznicem – co warto wiedzieć?

Planowanie łazienki, szczególnie o ograniczonej powierzchni, zawsze jest wyzwaniem. Dużo ważnych rzeczy trzeba umieścić w niewielkim pomieszczeniu, przy zachowaniu wygodnych warunków użytkowania. W przypadku łazienki na poddaszu, sytuacja bywa jeszcze trudniejsza. Jak więc zaprojektować małą łazienkę z prysznicem na poddaszu, by była funkcjonalna i estetyczna?

1. Rozmiar kabiny prysznicowej
W przypadku małych łazienek na poddaszu zwykle musimy zrezygnować z wanny, a wybrać prysznic. Nie oznacza to jednak, że rozmiar kabiny prysznicowej może być dowolny. Najważniejsze są wymiary samej kabiny, która musi być dostosowana do powierzchni łazienki. Należy jednak pamiętać, że zbyt mała kabina nie będzie komfortowa w użytkowaniu. Optymalny rozmiar to przynajmniej 90 x 90 cm.

2. Umieszczanie armatury
Mała łazienka na poddaszu przeważnie nie oferuje dużo miejsca na umieszczenie wszystkich elementów wyposażenia, w tym armatury. Optymalnym rozwiązaniem jest zainstalowanie zestawu natryskowego z deszczownicą bezpośrednio na ścianie, przy kabince prysznicowej. Dzięki temu zaoszczędzimy miejsce, a dodatkowo stylizacja takiego zestawu zwykle prezentuje się bardzo elegancko.

3. Odpowiednia bateria łazienkowa
Bateria przy umywalce także musi być odpowiednio dobrane do wielkości łazienki. W przypadku małych łazienek polecane są baterie umywalkowe z jednym uchwytem, które pozwalają na oszczędność przestrzeni. Ciekawym rozwiązaniem może być także wybór baterii podtynkowej, która jest umieszczona w ścianie, co dodatkowo zwiększa przestrzeń użytkową.

4. Oświetlenie
Dobrze dobrane oświetlenie w łazience to klucz do wygody oraz funkcjonalności. Małe pomieszczenie powinno być oświetlone jasno, ale nie męcząco dla oczu. Zdecydujmy się na żarówki o ciepłych barwach, które dodadzą łazience przytulnego i intymnego charakteru.

5. Kolorystyka i stylizacja
Chcąc stworzyć w małej łazience na poddaszu przytulny nastrój, warto zdecydować się na kolorystykę o ciepłych, stonowanych barwach. Meble i dodatki najlepiej też dostosować do całej aranżacji, aby tworzyły spójną całość. Ciekawym rozwiązaniem, które oszczędzi miejsce w łazience, jest wybór pojemnych szafek wiszących, które umożliwiają przechowywanie najważniejszych łazienkowych akcesoriów bez zajmowania nadmiernej ilości metrów kwadratowych.

Podsumowując, małe łazienki na poddaszu z prysznicem nie muszą być niewygodne czy nieatrakcyjne. Odpowiednie wyposażenie, dobór kolorów i oświetlenia, a także wygodna kabina prysznicowa sprawią, że łazienka na poddaszu będzie funkcjonalna, a jednocześnie przytulna i estetyczna.

About

You may also like...

Comments are closed.