Pokój dziecka, a płeć. Na co zwrócić uwagę.

Dzieci to największe szczęście każdego rodzica. Wraz z ich przyjściem na świat, rodzice wielokrotnie muszą przewartościować swoje życie oraz zdarza się, że wymaga to wywrócenia go do góry nogami. Jednym z pierwszych wyzwań, które czeka na rodzica, jest aranżacja pokoju dziecięcego. Bardzo ważnym aspektem aranżacji jest uwzględnienie płci dziecka. Dzięki temu zapewnimy naszej pociesze odpowiednie warunki do stabilnego i prawidłowego wzrostu. Wydawać by się mogło, że w przypadku małych dzieci płeć nie powinna mieć wpływu na aranżację, jednak ze względu na potrzeby rozwojowe, warto to uwzględnić.

Zanim wyposażymy pokój w odpowiedni zestaw mebli, warto zwrócić uwagę odpowiedni dobór kolorystyki ścian. W przypadku dziewczynek bardzo popularnym rozwiązaniem pozostają odcienie różu, a u chłopców błękitu. W trakcie dorastania dzieci różnej płci mają różne potrzeby, dlatego również warto wziąć to pod uwagę. O tym jak odpowiednio zaaranżować pokój dziecięcy, biorąc pod uwagę wiele zmiennych, możemy przeczytać w dedykowanym poradniku, który udostępniono na stronie https://www.meble.pl/poradnik/pokoj-dziecka.

Czym różni się pokój chłopca od dziewczynki?

W dziewczęcym pokoju na pewno trzeba uwzględnić dedykowaną przestrzeń na większą liczbę pluszowych zabawek oraz domek dla lalek. Dodatkowo meblem, który odróżnia pokój dziewczynki od pokoju chłopca może być toaletka, której chłopcy najzwyczajniej w świecie nie potrzebują. Poza za oczywistymi różnicami w kolorystyce, warto również postawić na bardziej delikatne rozwiązania u dziewczynek, co będzie spójne z ich charakterem i pozwoli na spokojny i prawidłowy wzrost dziecka.

W przypadku chłopców, bardzo często pojawiają się motywy motoryzacyjne oraz sportowe. Tapeta piłkarska lub wykładzina z torem dla samochodów to tylko jedne z możliwych rozwiązań. Bardzo często w pokoju dziecięcym znajduję się równiez klocki i zabawki, które wskazują na potencjalne zainteresowanie motoryzacją. Oczywiście w najmłodszych latach zabawki, którymi dzieci się bawią, mogą być naprawde rożne i nie wskazuje się na duże różnice w zachowaniu dzieci. Wraz jednak z ich rozwojem i dorastaniem różnica się powiększa i bardzo ważne jest odpowiednie dopasowanie pokojów, aby pozwolić na pielęgnowanie dziecięcych pasji i komfortowe życie.

About

You may also like...

Comments are closed.