Szafki z płyty meblowej

Nowoczesne szafki do łazienki, kuchni czy salonu to spory wydatek. Dlatego warto pomyśleć o tym, by spróbować zrobić je samodzielnie. Choć wydaje się to być bardzo skomplikowane, to po krótkim rozeznaniu się w temacie można się przekonać, że finansowo udaje się bardzo wiele na tym zyskać!

Co jest potrzebne, by zrobić szafki?

Najprostsze szafki, na przykład wiszące kuchenne, składają się z korpusu wykonanego z solidnej płyty meblowej, pleców, które dla zapewnienia lekkości konstrukcji można wykonać ze sklejki, oraz frontów z płyty, z przykręconymi uchwytami i zawiasami. Do tego wystarczą dobre kołki rozporowe do powieszenia szafki na ścianie i obrzeża do zamaskowania ewentualnych krawędzi płyty w widocznych miejscach. Najlepszym wyborem są płyty cięte na wymiar – do tego celu potrzebujesz jedynie dokładnie zmierzyć miejsce, w którym chcesz umieścić szafkę, oraz sporządzić projekt tego mebla, by wiedzieć jakich wymiarów potrzebujesz. Koszt szafki może okazać się nawet o kilkaset złotych niższy, niż w przypadku kupna gotowego wyrobu!

Jakie szafki można zrobić?

Najprostsze szafki można wykonać własnym sumptem nawet nie posiadając zbyt wielkiej wiedzy na temat produkcji mebli. Wystarczy dobra płyta meblowa znanej marki kupiona w dużym centrum meblowym. Samodzielne robienie szafek do domu to nie tylko duża oszczędność pieniędzy. Jeśli masz bardzo sprecyzowane wymagania co do mebli, jakie chcesz znaleźć w swoim wymarzonym domu, to na pewno wiesz, że oferta sklepów jest bardzo szeroka, ale zwykle nie daje Ci dokładnie tego, co pragniesz, a jeśli już uda Ci się znaleźć bardzo zbliżony produkt – to zwykle jest kłopot z ich rozmiarami. Robiąc własne szafki pod dokładny, znany Ci wymiar, możesz urządzić swój dom tak, jak chcesz bez jakichkolwiek kompromisów! Sprawdź, jakie zdobienia frontów, kolory płyt meblowych, czy fantazyjne uchwyty możesz dostać w fachowych sklepach. Wybierając osobno każdy z elementów możesz zyskać dużo lepszy efekt, niż kolejne wnętrze urządzone niczym z katalogu znanego sklepu wnętrzarskiego.

About

You may also like...

Comments are closed.